Rasy

Go down

Rasy

Pisanie by Azumaya on Nie Paź 08, 2017 1:08 pm

Zwierzołaki
Najbardziej rozpoznawalne w miasteczku istotki. Ich zwierzęce dodatki w postaci uszu na głowie lub ogona, przykuwają spojrzenia. Jednak, nic tak mocno nie przyciąga spojrzeń, jak centaur lub satyr idący sobie spokojnie chodnikiem. Zdecydowanie stworzenia w połowie posiadające ludzkie ciało, cieszą się największym zainteresowaniem. Mimo tego, każda magiczna istota jest wyjątkowa na swój sposób i ma swoje unikalne cechy. U zwierzołaków sprawa wygląda tak, że mogą zamienić się całkowicie w zwierzę którym są.

Typy elfie
Mroczne elfy jak wiadomo nie są przyjaźnie nastawione do otaczającego świata. Mają konflikty z większością ras, a na czele stoją inne odmiany elfów. Nie jest powiedziane, że muszą mieć ciemną skórę i włosy. Co prawda, były tak kiedyś wszędzie postrzegane, ale czasy się zmieniły i mroczny elf nie zawsze oznacza ciemny typ urody.
Jasne elfy są zupełnym przeciwieństwem mrocznych. Kochają florę i faunę, oraz przyjaźnią się z innymi rasami. Nie wywołują kłótni czy potyczek. Pragną żyć w harmonii ze wszystkimi stworzeniami. Tak jak w przypadku mrocznych, nie zawsze jasne oznacza jasny typ urody.
Elfy, czyli te najnormalniejsze nie zaliczające się do żadnej z powyższych odmian. Są te lepsze i te gorsze... Neutralność. Każdego elfa bez względu na rodzaj, łączy niezwykła umiejętność posługiwania się łukiem i szpiczaste uszy.

Typy gadzie
Ta rasa wyróżnia się na tyle innych. Lamia, która pełznie sobie do sklepu po jedzenie, ciągnąc za sobą spory ogon pełen łusek, lub wielki smok. Oczywiście, wielkie smoki nadal powodują u ludzi pewną obawę, dlatego też owe stworzenia znalazły na to sposób. Mogą przyjąć prawie, że ludzką formę. Czemu prawie? Ciągle ich smoczy ogon, dość małe skrzydła na plecach i rogi na głowie będą widoczne. Jednakże, będąc w tej postaci szybciej mogą przekonać do siebie innych. Owszem, nie tylko te dwa wymienione typy tu urzędują. Jest ich cała gama. Jaszczurki, krokodyle, kameleony...

Typy wodne
Stworzenia żyjące w wodzie, jak sama nazwa wskazuje. Są wyjątki od tej reguły. Nie wszystkie muszą przebywać w wodzie ciągle, jednak raz na jakiś czas potrzebują zanurzenia się w niej. Do tej grupy zaliczają się syreny i inne podobne, lub mniej morskie stworzenia. Niektóre ze względu na brak nóg w ludzkim świecie poruszają się na wózkach.

Typy roślinne
Wszystkie osobniki związane z roślinnością. Mogą mieć listki lub kwiaty we włosach,
a nawet zieloną skórę. Podobnie jak typy wodne potrzebują sporego nawodnienia co jakiś czas, ale trzeba pamiętać, iż nie wszystkie stworzenia są takie same. Każda istota z tej grupy może reprezentować dany kwiat, a nawet drzewo. Ciągle się uczą, jak żyć między ludźmi.

Typy anielskie
Może być to zdziwieniem, ale nie są to byty duchowe. Są to cielesne istoty, z krwi i kości. Ich piękne, duże i pierzaste skrzydła, zawierają pełną paletę barw. Nie ma tylko białych. Skoro mają skrzydła, to muszą potrafić latać, racja? Owszem, to jest ich umiejętność. Należą do bardzo pracowitych osób i czasem kończą jako pracoholicy. Mają pełno zdrowego rozsądku, a co za tym idzie doskonale odnajdują się jako liderzy w jakichś zespołowych zadaniach.

Typy demoniczne
Nie, nie opętują ludzi. Nie każą im mordować, ani popełniać innych złych oraz nikczemnych uczynków. Podobnie jak typy anielskie są stworzeniami, które istnieją na tym świecie. Na pewno można wyróżnić dwa najpopularniejsze typy, a są nimi sukkuby i inkuby. Zniewalające z nóg niewiasty lub diabelnie przystojni panowie. Skrzydła budową przypominają skrzydła nietoperza. Również rogi oraz długi i cienki ogon, to są ich znaki rozpoznawcze. Potrafią latać, a nawet oczarować swym wzrokiem daną osobę. Nie jest to mocna umiejętność. Czerpią energię chociażby z samego dotyku innej osoby. Im więcej, tym dla nich lepiej.

Typy ptasie
Bardzo intrygujące stworzonka. Nie wszystkie harpie są takie same. Niektóre mają skrzydła na plecach i ptasie nogi, a inne skrzydła na rękach i ptasie nogi. A bardziej, skrzydła są ich rękami. Każda ma też ogon z piór. Mają tendencję do częstego zapominania, ale da się to wyćwiczyć. Latanie nie jest dla nich problemem, a wręcz niezwykłą frajdą. Kochają to. Dominuje u nich zmysł wzroku, więc są strasznie spostrzegawcze.

Typy nieumarłe
Wampiry zna każdy. Słońce ich nie zabija, ale są bardzo osłabione, gdy wystawią się na jego promienie. Ich umiejętności są godne podziwu, a kły nie u jednego wywołały strach. Potrafią jeść normalne posiłki, jednak wiadomo, iż wiecznie tego robić nie będą. Wszystkie odczuwają mniejszy lub większy pociąg do krwi. I nic się nie da z tym zrobić. Kapłani zapewniają im co jakiś czas worek z tym odżywczym płynem. Czasem same znajdują sobie "pożywienie". Muszą mieć jednak na uwadze to, że mogą ponieść konsekwencję. Umiejętności nie są tak mocne, jak za życia w swojej krainie. Wręcz minimalne.
Duchy, czyli istoty bezcielesne. Zwykle nie chodzą, a unoszą się nad ziemią. Nie raz bardziej przezroczyste, nie raz mniej. Potrafią przechodzić przez ściany, wchodzić w rzeczy i nimi manipulować, a także i w ludzi. Nie ma się czego obawiać, bowiem nie mają tyle energii, aby zostać w ciele człowieka na stałe. Nie mogą umrzeć, więc jako jedyne mogą podróżować między światami. Często nie pamiętają w jaki sposób zginęły i kiedy.
Zjawy, są to agresywniejsze wersje duchów. Dokładnie wiedzą w jaki sposób opuściły ten świat i dążą do zemsty. Nie zwracają uwagi na to, że mogło minąć wiele lat i na świecie może nie ma już istoty odpowiedzialnej za ich śmierć. Potrafią wywoływać koszmary w umysłach śpiących. Poza tym, mają podobne umiejętności do duchów. Czasem na ich przezroczystym ciele widać, jak zostały uśmiercone.

Typy boskie
Jest to rasa specjalna. To właśnie tu należą bóstwa natury i przeróżnych innych rzeczy. Urzędują tu także takie postacie, jak kupidyn, maneki-neko, bakeneko, kitsune, yuki-onna...itp. Tę rasę można zdobyć przez zasługi dla forum lub eventy.

Azumaya
Admin

Liczba postów : 12
Join date : 01/10/2017

Zobacz profil autora http://azumaya.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach